Balanc - centrum tance a jógy
Lektor Bára Císařovská
Lektor Bára Císařovská
Bára Císařovská

Lektorka jógyS jógou jsem se setkávala od dětství. Můj dědeček byl Ind praktikující jógu, maminka měla knihovnu plnou různých knih nejen o józe a všichni jsme ráno cvičili Pozdrav slunci. Později jsem měla pocit, že jóga není pro mne, že je moc pomalá - já jsem chtěla něco „silovějšího“, kde si „dám do těla“ a pořádně se zapotím. S tímto přístupem jsem jednou zašla se sestrou na hot jógu, ač mě to moc netáhlo. Z prvotního šoku z náročnosti cvičení v horké místnosti jsem se otřepala a začala jsem chodit na hot jógu pravidelně. Postupně jsem začala objevovat důležitost vědomého dýchání a pomalého, uvědomělého pohybu a pochopila jsem, že je mnohem efektivnější, než bezmyšlenkovité rychlé cvičení. Byla pro mě velká radost a úleva, když jsem si uvědomila, že pro krásný pocit ze cvičení nepotřebuji žádné stroje, přístroje, pomůcky, ba ani horkou místnost, že si bohatě vystačím jen se svým tělem a podložkou. Jóga mě tedy zcela okouzlila.


V roce 2014 jsem absolvovala akreditovaný kurz pro učitele hatha jógy v pražském Yogacentru, kde od téhož roku také pravidelně vyučuji. V roce 2015-2016 jsem prošla lektorským kurzem aktivní a vědomé přípravy na mateřství a rodičovství v pražském A centru, kde byla mou specializací Gravid jóga. Pravidelně se také účastním různých workshopů, seminářů a kurzů českých i zahraničních lektorů a snažím se sama dále rozvíjet a vzdělávat nejen v oblasti jógy.


Jóga mi dává smysl, zklidnění a ztišení, hlubokou radost. Při pravidelném praktikování jógy jsme nejen zdravější, štíhlejší, pružnější, ale hlavně šťastnější, spokojenější, laskavější sami k sobě i k druhým. Vše se nám daří lépe, s větší lehkostí a radostí proplouváme každým dnem.