Balanc - centrum tance a jógy
Lektor Michaela Wittwarová
Lektor Michaela Wittwarová
Michaela Wittwarová

Lektorka izraelských tancůBěhem studií Blízkého východu na ZČU v Plzni se ke mně dostala možnost navštěvovat kurzy izraelských lidových tanců. Mé studijní zaměření se týkalo spíše izraelské a židovské kultury a dějin, stejně tak moderního hebrejského jazyka a izraelské politiky, proto jsem izraelské tance uvítala jako vhodné doplnění svého zájmu o tuto oblast.


Samotné tance jsem se pod vedením židovsko-českého páru učila něco přes dva roky, kde jsem nabrala patřičné zkušenosti a cit pro tento druh tance. Poté jsem měla příležitost vyučovat malou skupinu dospělých mužů a žen, a také dětí, v křesťanském společenství Vinice v Chebu, a nad to jsem si své vzdělání ještě doplnila pedagogickým minimem volného času.


Při našich setkáních se těším na to, že poznám nové tváře, a také věřím, že si tance oblíbíte, a to především díky jejich jednoduchosti, poutavé hudbě a přátelské atmosféře. Na závěr doplním, že izraelské lidové tance jsou opravdu pro každého. To tajemství spočívá právě v jejich jednoduchosti, se kterou se dokáží přizpůsobit všem věkovým kategoriím.


Osobně se především těším na to, že poznám nové tváře, že společně dokážeme vytvořit prostředí, kde se budeme cítit dobře, a že si tance patřičně užijeme!