Balanc - centrum tance a jógy
Lektor Jindra Steinke
Lektor Jindra Steinke
Jindra Steinke

Zakladatelka centra a lektorka tanceJmenuji se Jindra a s tancem je spojen celý můj život. V dětství jsem se věnovala závodně moderní gymnastice. Období dospívání mám spojené s tanečním klubem ATK Standard Cheb. Pod vedením Vladimíra Hány jsem získala průpravu a zkušenosti, z kterých čerpám do dnes. Během pár let jsem se svými partnerem Slávkem Molnárem dosáhla výkonnostní třídy B, ke které jsem se po mateřských radostech v roce 2009 vrátila s Petrem Šmídem. S aktivním soutěžním tancem jsem se definitivně rozloučila v roce 2011. Od té doby se věnuji volnočasovému lektorování. Od roku 2009 vedu taneční kurzy pro dospělé a Latinu pro ženy. Věnuji se individuální volnočasové výuce párů, připravuji je na plesovou sezonu, svatby a taneční vystoupení. V roce 2015 vznikl nápad založit s mojí kamarádkou Janou Kotounovou taneční studio, kde bych mohla předávat všechny dlouholeté zkušenosti v oblasti tance.


Latinsko-americká salsa mě již dlouho dobu zajímá a od roku 2014 se ji učím pod vedením taneční školy Amblar v Praze, kde ji vyučuje rodilý kubánec Juan Carlos Enriquez Fernandez. Tento skvělý tanec chci přivést k nám do Chebu na pravidelné kurzy a tančírny do centra Balanc. Na kurzech latiny pro ženy, které vedu od roku 2012, se neustále setkávám s novými tvářemi a souběžně se zvětšuje skupina pokročilých tanečnic.To je pro mě důkaz, proč v ní pokračovat i zde. Postupně jsem si vyzkoušela i swingový styl, který mě svou veselostí a nespoutaností hodně oslovil. Ve spolupráci se sestrami Selnarovými budeme tento styl vyučovat i v našem centru.


V roce 2015 jsem začala spolupracovat s Janou Kotounovou na organizování workshopů. Osobně mi tanec neskutečně pomáhá odpoutat se od starostí, ať v té aktivní formě, nebo jen pouhým sledováním. Tak věřím, že v budoucnu budeme tuto energii předávat i vám a do našeho centra se budete chodit odreagovat a radovat ze života:)))