Balanc - centrum tance a jógy
Lektorka Pavla Váňová
Lektorka Pavla Váňová
Pavla Váňová

Vždy mě zajímal duchovní a osobní rozvoj.


Fascinovaly mě východní filozofie a kultury, čaj, čajová kultura a zen. Studovala jsem přípravný ročník čínské medicíny, abych lépe chápala východní pohled na člověka a jeho zdraví. Cvičila jsem ráda jógu, později jsem se dostala také k čchi-kungu, jemnému energetickému cvičení. I když jsem dlouho pracovala jako úředník a vystudovala jsem bakalářský obor vzdělávání dospělých, vždy jsem tušila, že to není práce, které bych se chtěla věnovat celý život. V roce 2013 jsem se poprvé blíže seznámila s pilates v rámci desetidenního zážitkového kurzu zaměřeného na osobnostní i tělesný rozvoj a tato metoda cvičení mě velmi zaujala. V roce 2015 jsem se rozhodla absolvovat instruktorský kurz pilates, i když mě v té době ani nenapadlo, že budu jednou skutečně vést hodiny. Dělala jsem to spíše kvůli sobě, abych mohla efektivněji cvičit a lépe pochopila správné provádění cviků. Současně jsem ve stejném roce absolvovala také masérský kurz pro sportovní a rekondiční masáže, protože masáže jakožto péče o tělo i duši tak nějak také zapadají do mého konceptu.


Pár měsíců na to jsem vývojem událostí nakonec začala vést své hodiny pilates. I když aktivně předcvičuji teprve něco málo přes rok, všechny mé doposud získané znalosti z jiných oblastí se mi do pilates krásně prolínají, vše do sebe zapadá a já cítím, že konečně dělám to, co mě baví a naplňuje. Zároveň se snažím využívat každé příležitosti dále se v oblasti pilates vzdělávat a tak průběžně absolvuji další semináře a workshopy.


Pilates mě učí jednoduše být si vědoma sama sebe, být flexibilní a silnější a to jak na fyzické, tak psychické úrovni. Díky pilates jsem pochopila, že aby se daly věci v našem životě do pohybu, je třeba rozvíjet jak naše vědomosti a ducha, tak i naše tělo vhodným cvičením. I taková může být cesta ke štěstí a spokojenosti.