Balanc - centrum tance a jógy
Lektor Táňa Gorodilová
Lektor Táňa Gorodilová
Táňa Gorodilová

Lektorka slow jógyJá a JÓGA ? Kde jsme se poznaly ? Dětství a mládí jsem prožila v Rusku. Moje práce mě zavedla do různých koutů naší zeměkoule. Podvědomě jsem při svých pracovních zahraničních cestách ve svém volném čase vyhledávala komerční i odborné kurzy jógy, setkávala se s cvičiteli a samozřejmě i účastníky těchto kurzů. Tak se stalo, že jsem inspirativně sbírala poznatky v Austrálii, Bali, Španělsku, Jižní Africe, Mexiku a v dalších zemích. Tím jsem ovlivnila i moji mladší dceru natolik, že se józe věnuje profesionálně, úspěšně jako majitelka studia jógy „Happy Melon“ /happymelon.com.au/ v Austrálii, kde trvale žije. Poté, co jsem se přestěhovala natrvalo do České republiky, jsem se o jógu začala zajímat /i díky své dceři/ intenzivněji. Navštěvovala jsem pravidelně cvičení, které mi pod vedením skvělé učitelky přinášelo uspokojení, radost, pohodu i fyzickou úlevu.


Podle mé zkušenosti jóga přímo neléčí, ale mnoha nemocem je schopná při správné jógové praxi předcházet. Jóga totiž klade důraz nejen na tělo, ale hlavně na mysl, vědomí a správný životní styl a celkovou životosprávu. Příčina mnoha chorob je buď psychického rázu, anebo ve špatné životosprávě, nedostatku fyzické aktivity či absenci positivního myšlení a chování.


Jóga nám ve svých metodách nabízí velmi dokonalý (a tisíciletími prověřený) způsob, jak harmonizovat celý systém, jak prostřednictvím jedné složky ovlivňovat i ty zbývající. A i když začneme tím obvyklým způsobem, kdy je pro člověka jóga zpočátku „jen“ cvičením, po čase-budeme-li dostatečně pozorní - zjistíme, že má to cvičení účinky i na ty ostatní úrovně.


Hodiny slow jógy jsou určené pro širokou veřejnost. Soustředím se hlavně na posílení břišních svalů a zádových svalů. Protáhneme si svaly nohou, rukou, zad a zaměřím se také na správné držení těla a na cviky, které zlepšují zažívání.